Par filmu

Dokumentāla filma par dziedātāja pieredzi vienā no izcilākajiem Latvijas koru kustības fenomeniem - jauniešu korī “Kamēr…”.

Laiks, kad koris gatavojās vienam no lielākajiem izaicinājumiem tā pastāvēšanas vēsturē, dalībai starptautiskajā koru konkursā Tolosā, bija, iespējams, emocionāli piepildītākais kāds līdz šim pārdzīvots. Pēc galvenā diriģenta un vairāku kora dziedātāju aiziešanas, korim ir doti tikai 2 mēneši, lai atrastu kopīgu valodu ar jauno māksliniecisko vadītāju. Šajā periodā katram kora dalībniekam nākas uzdot jautājumus sev un citiem, vai koris var uzticēties jaunajam diriģentam un vai tas spēs godam pārstāvēt kora un Latvijas vārdu pasaulē. Šī ir unikāla iespēja iepazīt kori un būt daļai no pārdzīvotā, kas svešām acīm nekad netiktu atklāts.

Filma piedzīvoja pirmizrādi Riga International Film Festival ietvaros, iegūstot plašu publikas atzinību, kā arī prestižo "Lielais Kristaps" balvu par labāko debijas filmu.

Par režisoru

Stāstu ir dokumentējis jaunais kino režisors Emīls Alps, sekojot ik uz soļa kā diriģentam, tā dziedājiem, viņu personiskajiem pārdzīvojumiem, cīņām, šaubām un uzvarām.

Emīls savu debijas filmu īstenoja 20 gadu vecumā, izmantojot amatieru foto aprīkojumu un zināšanas par kino, kuras ieguva pašmācības ceļā. Ieguvis mūzikas izglītību Rīgas Doma kora skolā, kino izglītību lekciju, mentoru un praktiskā darba ietvaros, režisors atrada veidu kā apvienot savu tieksmi kino mākslā ar hobiju - piedalīšanos jauniešu korī “Kamēr…”. Emīls ir arī filmas operators, producents, montāžas un skaņas režisors, izveidojot filmu bez producēšanas studijas iesaistes.

Publicitātes attēls
Publicitātes attēls
Publicitātes attēls
Publicitātes attēls
Publicitātes attēls
Publicitātes attēls
Publicitātes attēls
Publicitātes attēls
Publicitātes attēls